S každou padající vločkou můžeme snít o poklidných Vánocích. Patří k nim vedle nakupování dárků pro nejbližší, pečení nejrůznějšího cukroví, perníčků a vánoček také vánoční výzdoba. Adventní věnec by neměl chybět. Dá se koupit, ale rozhodnete-li si zhotovit vlastní, určitě se k vám rády přidají i vaše děti. Způsobů k jeho vytvoření je mnoho. Pěkně se čtyři adventní svíce mohou vyjímat například ve větším nízkém květináči s hlínou, do které po obvodu napícháme větvičky smrku, borovice nebo jedle. Větvičky se dají použít z již zakoupeného vánočního stromku, který většinou trochu prořezáním upravíme do tvaru, aby se nám líbil.
Nebo nasbíráme při procházce lesem větvičky spadané. K dozdobení se hodí i několik malých modřínových nebo borovicových šišek. Přidat můžeme i větvičky s červenými šípky a nějakou menší vánoční ozdobu pro oživení. Takovýto věnec nám vydrží svěží po celý adventní čas. Je třeba ho sem tam trochu zalít. Pečete-li a zdobíte rádi perníčky, pěkný je adventní věnec také z perníku. Na tmavším perníkovém podkladu krásně vyniknou obrázky z bílé polevy z cukru a bílků – větvičky, stromky, hvězdičky, ptáčci a jiné vánoční motivy.
Perníkový věnec se svíčkami se položí na talíř a po celý adventní čas nám udělá radost, jen se na něj podíváme. Každou neděli před Štědrým dnem pak zapálíme jednu svíčku a budeme se společně v kruhu rodinném těšit na příchod Ježíška. Přírodní pranostiky nám říkají, že když bylo léto bohaté na houby, bude i hodně sněhu: Moc hub srpnových, moc vánic sněhových. Také se ale říká: Nejsou-li v srpnu hřiby, nebude sněhu. Zatím si tedy do oken můžeme nalepit alespoň několik bílých papírových vloček, které jsme s dětmi vyrobili. K vánoční výzdobě patří i nejrůznější světýlka do oken. Máme-li zahradu, terasu nebo balkon, tak i zde se dají rozvěsit na keře, stromky či větve v truhlících a květináčích. Tmu, která je v zimě tak typická, prozáří a Ježíškovi ukážou cestu, kam donést dárky.